משפחת קינדרלעך מנהל הלהקה דוד פדידה

לפני כשש שנים פנה אלי חברי הטוב ישי לפידות ובפיו רעיון – בא ותהייה שותף להקמת "להקת ילדים חדשה"…

בליבי חשבתי "נו,עוד להקת ילדים שעומדים ושרים.יש כבר הרבה כאלה וזה די פאסה".

ישי הסביר שלא מדובר בעוד משהו בסגנון המוכר של ה -'פרחי' או עוד להקה בסגנון הדומה לאלה הקיימות בשוק המוזיקה היהודית עד היום.

הוא הדגיש שהוא מתכוון ללהקת ילדים שתחרוט על דיגלה שילוב של תנועה וויזואליות לצד השירה והרגש, להקה כזו שכל הצופים בה ללא הבדל דת וגזע יבינו וייהנו ממופע ומ'שואו' לצד השירה המיוחדת והזכה כמו זו שרק ילדים יכולים.

מיד התגייסתי.

הרעיון להקים פרויקט מוזיקאלי המשלב משהו חדשני ועדכני לצד הניגונים היהודים ושכל אלה משולבים ברגש הקולות המיוחדים של ילדים הצליח לשלהב את דמיוני.

שכרנו אולם לצורך עריכת אודישנים, עשינו פרסום מאסיבי על אודישנים לילדים.

למעלה מ250 ילדים באו להיבחן במשך יום שלם עם השופטים קלוד דדיה, עמירן דביר, ישי לפידות ואנוכי. לאחר מיון הילדים, הכישורים המוזיקאליים, מיקום מגורם, תנועות הידיים והרגלים נבחרו שבעה ילדים, השאר היסטוריה והיסטריה.

כהיום אני יודע ומרגיש שיש לי 127 ילדים חדשים במשפחה. ארבעת הדורות של קינדרלעך על בני משפחותיהם שעברו תחת ידנו הם בפירוש לא "עבודה".

מדובר במשפחה מורחבת ומיוחדת בה שותפים לצד הילדים כל בני המשפחה של ילדי הלהקה מאז הקמתה ועד היום. כל ילד הוא עולם מוזיקאלי בפני עצמו כל ילד כזה – הוא ה'קינדר' הפרטי שלנו בלהקה המופלאה הזו. המשפחה הזו – ילדי הלהקה ואנחנו איתם.

הגענו כבר לכל קצוות עולם: אירופה, רוסיה, דרום אפריקה, ניו יורק, מיאמי, ברזיל, מקסיקו ועוד. כשבכל מקום אנו מקפידים ומשתדלים להביא את הבשורה המוזיקאלית שלנו, ושל מדינת ישראל ולגעת בליבו של כל אחד. כשאנו טסים לחו"ל אני משאיר בביתי את ארבעת בנותיי וזה קשה.

אך מצד שני אני מרגיש שאני נוסע עם חלק מילדי האמתיים ואת החלק האחר השארתי בבית. הקשר שנוצר הוא קשר עמוק שהיא אפשר להסביר וקשה לי להאמין שזה קיים בעוד להקה או "פרחי" בעולם.

אנחנו משתתפים בכול השמחות של המשפחות אפילו בחתונות של אחים או אחיות. הילדים ישנים אחד אצל השני ואפילו קשר אישי יש לי עם המורים ומנהלי בתי הספר של הילדים. כשהילד עוזב את הלהקה הקשר לא מתנתק.

בוגרי הלהקה ובני משפחותיהם בקשר רציף איתנו. הבוגרים מעדכנים אותנו על המשך חייהם ועיסוקם ואנו משתדלים לעזור להם בהמשך הקריירה המוזיקאלית שלהם. קינדרלך זו להקה שהיא בית. להקה שהיא משפחה.

גם אתם – אוהדים, מעריצים וחברים – חלק מהמשפחה הגדולה והשמחה העצומה הזו.

אני גאה להיות הראשון שפותח את הבלוג הרשמי להקת הקינדרלך המשפחה השנייה שלי,

כאן כל אחד מהמשפחה הגדולה הזו יכתוב את אשר על ליבו ואתם הקוראים תגיבו ותעודדו וכך לכולנו יהיה מעניין,